Někteří lidé vidí, co je. Jiní vidí, co je možné.

Občas se každý z nás ocitne na rozcestí, kdy se musí rozhodnout, jakou cestou půjde dál. I hledání profesního zaměření může být výzva. Musíme si vybrat, kterým směrem se v životě chceme ubírat, aby nám byl inspirací, naplňoval nás a dával nám smysl.

V tomto článku bych vám ráda nastínila svůj příběh a cestu, která mě dovedla až sem.

První kroky mého mladšího „já“

Mé kariérní začátky jsou velmi blízké těm běžným, co zná většina z vás.

Právě mám po střední škole a našla jsem si zaměstnání, u kterého se věnuji svým koníčkům i zájmům. Cítím ale, že je brzo na to, abych se takto zastavila. Začínám dálkově studovat vysokou školu s očekáváním, že se něco změní. Myslíte, že se po absolvování studia udály nějaké změny? Samozřejmě, že nějaké ano. Jedna z nich je změna pracovní pozice, za což jsem byla, a stále jsem opravdu vděčná.

Zároveň stále cítím, že hledám něco jiného. Jsem obklopena přáteli i díky přirozenému talentu naslouchat. Začínám si této vlastnosti více všímat a uvědomuji si, jak vzácnou charakterovou vlastností to je.

Naslouchání jako klíč k úspěchu

Vím, že naslouchání a empatie jsou mé silné stránky. Všímám si rozdílů v komunikaci díky správnému naslouchání u nejrůznějších rozhovorů, ať už na pracovní nebo osobní úrovni. Tyto silné stránky mi obohacují život o mnoho přátelství a zkušeností. Jsem si vědoma, jaká síla je v tom, mít s někým opravdu blízký vztah. A také vím, jaká je to vzácnost.

Jestliže komunikujete s někým, kdo vám opravdu empaticky naslouchá a dává vám dostatek prostoru, máte důvod být šťastným člověkem. Vidím dnes a denně, jak vzácná je tato bezpečná zóna v komunikaci pro lidi okolo mě a zároveň také to, jak moc jim chybí.

Život podle koho?

Svoboda a volnost v mém životě jsou pro mě důležité. Možná je to dáno tím, že jsem blíženec, možná ne. Jisté ale je, že chci převzít odpovědnost za vlastní osud a zároveň cítím silnou touhu přispívat k dobru společnosti. Proto je studium humanitních oborů prvním krokem. V průběhu času ale zjišťuji, že to stále není ono.

Hledání smyslu v životě

Postupně se děje plno věcí. Jak se říká „děje se život“. A i když se ocitám skrze různé zkušenosti a poznání v jiné práci, jedna věc se nemění. A to je udržování podpory, motivace a inspirace přátelům, kolegům i dalším lidem. Tento úžasný pocit, co mi to dává, se proměňuje na čím dál větší radost a nadšení z každého dalšího setkání. Konečně zažívám flow, když přináším jiným lidem pozitivní změny do jejich životů. Až teď cítím, že jsem na správné cestě.

Studiem ke změně?

Z vlastního zájmu a s cílem neustále se rozvíjet se intenzivně zajímám o oblast osobního rozvoje, mindsetu, mezilidskou komunikaci, vztahy a další oblasti, které jsou spojené s tímto odvětvím. Zlom přichází v okamžiku, kdy mám za sebou zkušenosti, které mě brzdí a nedokážu se vrátit zpět do své plné síly. Nejedná se sice o životní překážky, se kterými nejsem schopna žít, avšak je to břemeno z nedávné minulosti, které si přeji odložit. Přicházím poprvé do kontaktu s konceptem neurolingvistického programování, zkráceně NLP. Tato metoda mi nejen pomáhá, ale také mě oslovuje natolik, že se rozhoduji plně ponořit do jejího studia. Toto rozhodnutí se ukazuje být důležitým okamžikem, který zásadně mění můj život.

A jak to celé dopadlo?

S kombinací dlouholetých znalostí v oblasti osobního rozvoje a praktických dovedností, které jsem získala, pomáhám lidem odhalit jejich skrytý potenciál, zlepšit kvalitu osobních i pracovních vztahů, efektivněji komunikovat a posílit sebevědomí. Každým dnem mě naplňuje vděk, když vidím, jak se lidé stávají mnohem spokojenějšími sami se sebou i s lidmi okolo nich, a dovolují si tak žít život svých snů.

Pokud se i vy chcete vydat na cestu transformace a začít na sobě pracovat, jste na tom správném místě. Napište mi a domluvíme se na úvodním setkání zdarma.

S láskou a vděčností,

Jana Matoušková

LÍBILO? UŽ PÍŠU DALŠÍ.

Zajímá vás téma nenásilné komunikace, osobního rozvoje a neurolingvistického programování?

Nechte mi na sebe e-mail a jakmile tu něco přibyde, budete o tom vědět jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů