Proč byste měli věnovat čas čtení a jak to může ovlivnit váš život?

Čtete knihy? Pokud ano, tak vás upřímně obdivuji a mám radost. Patříte ke skupině lidí, kteří vědí, jak investovat do sebe samých. A co když jste ještě nenašli čas začít? Možná, že to změníte.

Mám pro vás několik důvodů, proč začít číst právě teď.

Čtení knih je investicí do své osoby, která vám dokáže krásně rozšířit obzory. Nejen, že si rozšiřujete své znalosti a dovednosti v nejrůznějších oborech, ale také vylepšujete své komunikační dovednosti. Zlepšíte svou gramatiku, slovní zásobu a naučíte se i nové výrazy. Jsem si jistá, že s každou stránkou přijde nové, inspirující poznání.

Čtením navíc podpoříte svou kreativitu a naleznete nové cesty, jak nad některými věcmi přemýšlet. Ať už se jedná o jakoukoli knihu či žánr, každá kniha vám pomůže rozvíjet své myšlenky a možnosti, jak vnímat svět. Podpoříte také svou paměť a schopnost soustředění. Dovednost soustředit se vnímám v dnešní době jako velmi vzácnou vlastnost.

Co je ta nejlepší a nejvzácnější přidaná hodnota pro mnohé z nás? Krátká pauza a odreagování se od běžného života. Pokud se začtete do zajímavého příběhu a ve vaší hlavě se spustí film přesně takový, jakou mu dáte podobu, věřte mi, většina povinností opravdu počká. Dovolte si na chvíli probudit vaši kreativitu a představivost, kde jste vy sami tvůrcem všech postav, obrazů a světa.

Takže shrnuto a podtrženo: začněte číst. 

Možná, že si říkáte, že těch pár minut denně nebo týdně by se pro čtení knížky našlo. A po jaké knize sáhnout? No, to záleží na vás. Ale mohu vám nabídnout několik doporučení, které mě osobně zaujaly a inspirovaly.

Máte rádi motivační čtení? Tak dejte šanci knížce „Jak se zbavit starostí a začít žít“ od Dalea Carnegieho. A druhý typ ode mne je kniha „Bdělost“ od Anthonyho de Mella. Tato kniha mě velmi mile překvapila.

Ať už čtete pravidelně, nebo se teprve chystáte začít, doufám, že vás tento článek inspiroval k tomu, abyste udělali směrem ke čtení alespoň první drobný krok. Otevřete knížku, co leží na polici a začtěte se alespoň do několika prvních řádků.

Protože jak řekl slavný vědec Carl Sagan:

„Jedna z největších radostí na světě je ztratit se v knize.“

Přeji spoustu krásných chvil u čtení,

s láskou,

Jana

LÍBILO? UŽ PÍŠU DALŠÍ.

Zajímá vás téma nenásilné komunikace, osobního rozvoje a neurolingvistického programování?

Nechte mi na sebe e-mail a jakmile tu něco přibyde, budete o tom vědět jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů