NLP: Myslete pozitivně a žijte život svých snů

Víte, že vaše emoce ovlivňují kvalitu vašeho života?

Jak se cítíte, jak se chováte, jak komunikujete s ostatními. Všechny tyto aspekty vašeho života jsou úzce propojeny s vašimi emocemi. A co když byste mohli mít své emoce pod kontrolou a využít je pro své dobro?

Dříve jsem se často sama sebe ptala:

„Jak to, že někteří lidé zvládají své emoce s takovým klidem a lehkostí, zatímco já to mám úplně naopak?“

Věděla jsem, že to nějak musí jít, ale nevěděla jsem jak. Toto se začalo postupně měnit, když jsem se začala zajímat o seberozvoj. Pořád mi „tam něco“ ale chybělo. Tento pocit prázdných míst uvnitř mě odezněl, když jsem se seznámila s NLP.

A co je to to NLP?

NLP je soubor technik, které pomáhají lépe porozumět našim myšlenkám a emocím. Zároveň nám pomáhá je mít je pod kontrolou. Díky NLP můžeme lépe pochopit, co v nás která situace vyvolává, co cítíme, jak to vnímáme a komunikujeme. Tyto kroky mají zásadní vliv na naše následné chování, což jde ruku v ruce s výsledky, kterých dosahujeme. Často se stává, že stojíme před určitou výzvou. Toužíme po tom něco dosáhnout, změnit, začít dělat jinak. Dokázat nejen sobě, že můžeme být lepším člověkem. Znáte to také? Jak dlouho vám toto nadšení vydrží?

Lidé mají často tendenci se vracet ke svým známým, starým, dobrým zvykům a vzorcům chování. A ne všechny jsou natolik užitečné, jak by bylo žádoucí. NLP vám může pomoci změnit tyto vzorce, které vás často brzdí na cestě k dosažení požadovaných výsledků. Můžete si začít vytvářet nové, pozitivní vzorce chování, které vám pomohou lépe zvládat výzvy, před kterými stojíte.

Sama jsem prošla situacemi, kdy jsem si musela spoustu věci zažít, zpracovat a vyhodnotit. Upřímně poslední z těchto kroků mi často nebyl ku prospěchu. Spíše, než abych danou situaci uzavřela, měla jsem tendenci se k ní vracet a úplně zbytečně v sobě vyvolávat negativní pocity a prožívání. Dnes je to naopak. Principy NLP mi pomáhají ve většině situací, které zažívám. A jak to? Je to tím, jak je vnímám a nahlížím na ně. Výborné je, že to dělám automaticky, aniž bych se na to musela soustředit. NLP dokáže otevřít dveře k lepšímu pochopení sebe sama i k lepším vztahům s ostatními.

Co dělat, pokud ztrácíte kontrolu nad svými emocemi?

Je důležité si uvědomit, že emoce jsou reakce na naše myšlenky a vnímání světa. Když se naučíte lépe rozumět tomu, jak vaše myšlenky ovlivňují vaše emoce, můžete začít měnit i vaše chování. NLP nabízí řadu prospěšných postupů, jak můžete lépe zvládat stresující situace, dosahovat svých cílů, mít vyšší sebevědomí a cítit se lépe.

Chcete se dovědět více o NLP?

Stáhněte si tento e-book, ve kterém se dovíte, co je to NLP, co má zásadní vliv na váš život i další informace, díky kterým začnete dělat pozitivní změny okamžitě.

Věřím, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a já budu ráda, když vám na této cestě budu moci pomoci.

S láskou,

Jana

LÍBILO? UŽ PÍŠU DALŠÍ.

Zajímá vás téma nenásilné komunikace, osobního rozvoje a neurolingvistického programování?

Nechte mi na sebe e-mail a jakmile tu něco přibyde, budete o tom vědět jako první.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů